Üllar Saaremäe poja rollist "Talves": vapustust ei tulnud, aga kõrgenenud temperatuur oli tõesti

 (13)
Üllar Saaremäe
Üllar SaaremäeFoto: Ilmar Saabas

Üllar Saaremäe poeg Karl Robert Saaremäe mängib uues Eesti mängufilmis "Talve". Filmi esilinastusel käis ka uhke isa Üllar, kes keskendus poja rollisoorituse asemel filmile.

"Vapustust õnneks ei tulnud, aga teatud kõrgenenud temperatuur oli tõesti kinosaali sisenedes ja esimestel filmiminutitel sees. Edasi jooksis see juba väga loomulikult ja ma ei vaadanud teda enam kui om poega või kuidas ta täpselt ühel või teisel hetkel kohanduda on osanud või režissööri märkusi järginud," vahendas ERR-i portaal Menu Saaremäe sõnu "Vikerhommikus".

Kinno läks Saaremäe "Talvet" vaatama ilma igasuguste eelarvamusteta. "Ma võib-olla ei osanud väga kõrgeid veksleid välja visata kogu süsteemile, sest ma sain aru, et ta on suhteliselt väikese eelarvega," ütles Saaremäe.

Seda, et film on tehtud väikese eelarvega, polnud Saaremäe sõnul aga valmistoodangus tunda. "Ta väga hästi haakub kolme eelneva filmiga. Üheski neist ei pressi välja Hollywoodilikku rikkust. Nad on tehtud väga täpselt ja selliste vahenditega, nagu need filmid eeldavad või nõuavad," selgitas Saaremäe.

Suurt rõõmu tundis Saaremäe filmis üles astunud noorte näitlejate pärast, nimetades kaadrit heaks valikuks.