Ülle Lichtfeldt meenutab kõige erilisemat "Õnne 13" võttepäeva: nii on nad mitu tuhat aastat kükitanud, vaadanud lõpmatusse

 (2)
Ülle Lichtfeldt
Ülle LichtfeldtFoto: Priit Simson

Sarjas "Õnne 13" juba kakskümend aastat kaasa löönud Ülle Lichtfeldt meenutab, et kõige eredam mälestus seoses sarjavõtetega pole tema jaoks sugugi Morna külas ega isegi Eestis, vaid kauges Egiptuses kükitavast beduiinist.

"Minul tol päeval võtet ei olnud, istusin varju all, lürpisin teed, ootasin, igavlesin. Midagi huvitavat ei toimunud, vaadata polnud midagi, ainult liiv, lõputu silmapiir ja lõõskav päike," kirjeldab ta Naistelehele, kuidas siis eemal liivaluitel märkas üht kükitavat beduiini, üleni mustas, kes kükitas seal veel tunde.

"Korraga olin aga täiesti rabatud ja see pilt sööbis mällu – kõrbeloojangus liivaluitel väike must kogu. Nii on nad mitu tuhat aastat kükitanud, vaadanud lõpmatusse, loojangusse, nagu teades, mis oli ja tuleb pärast neid, aru saades, mis on igavik. Olen tänulik, et sain natukenegi osa millestki, mida võib vist nimetada kõiksuseks," räägib Lichtfeldt.

Loe lähemalt Naistelehest.