Uued tuuled! Kristo Elias lahkub ilmateadustaja ametist ja otsitakse uut!

 (89)
Kas Sina võiksid tema ametisse sobida?
Uued tuuled! Kristo Elias lahkub ilmateadustaja ametist ja otsitakse uut!
Foto: Tiit Blaat, Eesti Ekspress

Ligi neli aastat on ETV vaatajatele ilmaprognoosi vahendanud ilmapoiss Kristo Elias, kes nüüd annab teatepulga üle ning keskendub saatele "Osoon", mistõttu otsitakse uut teadustajat, kelle töö on ilmateate koostamine ja esitamine telesaates.

Teleuudiste režissöör Rait-Roland Veskemaa kinnitas, et lisaks uudistesaatele tuleb ilmateadet edastada ka hommikuses "Terevisioonis" ja kuigi inimesed on harjunud nii-öelda ilmapoisiga, siis soolisi piiranguid kindlasti pole ja samuti pole välistatud, et koormuse jagamiseks võetakse tööle kaks inimest.

Kuulutus pandi CV keskuse lehele ja ERRi veebiküljele üles eile ning juba on kandidaate laekunud. "Just vaatasin, juba on 15 kandideerijat," sõnas Veskemaa kella 14.30 ajal. "Ka eelmisel korral oli konkurss tihe, siis osales 248 inimest." 2009. aastal tuli Eliasel konkureerida näiteks judoka Martin Padariga.

CV saab esitada märtsi lõpuni ning maist-juunist peaks inimesed valitud olema ja algab koolitamine. Esimesed eetriristsed tulevad juulis ja siis näeb eetris veel ka Eliast, kuid sügisel kohtab teda juba loodussaates.

Refereeritud Õhtulehest