VAATA: Prohvet-multikas? "Simpsonid" ennustasid juba 16 aastat tagasi, et Donald Trump saab USA presidendiks

 (9)

Iga mõne aja tagant kuhjub juurde tõendeid sellest, et multifilmi “Simpsonid” loojad on tõelised prohvetid. Nad nägid ette rubla järsku kukkumist, Ebola epideemiat ja 11. septembri rünnakuid ning nüüd selgub, et ka Donald Trumpi võitu aimasid nad juba väga ammu.

Aastal 2000 läks eetrisse episood nimega "Bart to the Future", milles Lisa Simpson võtab Ameerika presidendi ameti üle ei kelleltki muult kui Donald Trumpilt ning ootamatul kombel on see tänaseks päevaks saanud paljude jaoks hirmuäratavaks reaalsuseks.

Kõnealuse osa stsenaristi Dan Greaney sõnul tahtis ta oma rahvuskaaslasi manitseda, kui väärastunud tulevik Ameerikat ees võib oodata: "Potentsiaalne president Trump tundus lihtsalt loogiline samm enne täielikku põhja vajumist. See idee käidi välja, sest see oli kooskõlas ettekujutlusega kui hullumeelseks Ameerika on muutumas," seletas ta.

16 aastat tagasi ilmunud episood oli mõeldud rahva hoiatamiseks, ent ju ei võtnud ameeriklased seda stsenaariumit piisavalt tõsiselt, sest Donald Trump võtab jaanuaris Obamalt ameti üle ning temast saab USA 45. president. Kas see tähendab seda, et pärast teda näeme me ametikohal Lisa Simpsonit?