VAATA TREILERIT: Aus pilk rõivatööstusele! Kinno jõuab dokk kiirmoest, prügist ja disainer Reet Ausist

 (2)
Kas moemaailma saab muuta?

Kolmapäeval, 16. septembril esilinastub Jaak Kilmi ja Lennart Laberenzi dokumentaalfilm kiirmoest, prügist ja disainerist, kelle eesmärk on rõivatööstust muuta.

Film “Moest väljas” jälgib Reet Ausi teekonda Tallinnast läbi Euroopa moelavade ja Lõuna-Ameerika puuvillaväljade otse rõivaste masstootmise epitsentrisse Bangladeshi. Sealsetes lärmakates tehastes paneb Aus proovile oma ideed taaskasutuse võimalustest masstootmises.

"Moest väljas" materjal võeti üles viie aasta jooksul. Film portreteerib moedisainer Reet Ausi ja tema ambitsioonikat plaani muuta maailma. Laiemalt käsitleb "Moest väljas" aga ka rõivatööstuse keskkonna- ja inimvaenulikku olemust ning ühtlasi seda, kuidas kõnealune teema puudutab absoluutselt igatühte meist.

“Moest väljas” režissöörid on Jaak Kilmi ja Lennart Laberenz, operaatorid Lennart Laberenz ja Mart Taniel, montaažirežissöör Liis Nimik, helikujundaja Matis Rei ning helilooja Jarek Kasar. Filmi tootsid Katrin Kissa ja Jaak Kilmi produktsioonifirmas Homeless Bob Production.

Seotud lood:

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Euroopa Liidu MEDIA programm ja Eesti Kultuurkapital.

“Moest väljas” esilinastub 16. septembril Disainiöö raames. Film hakkab jooksma kinodes Artis ja Sõprus alates reedest, 18. septembrist.