Veiko Õunpuu film "Free Range" reisib Austraaliasse ja Aasiasse


Veiko Õunpuu
Veiko ÕunpuuFoto: Vallo Kruuser

Veiko Õunpuu mängufilm "Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest" on valitud maineka Melbourni rahvusvahelise filmifestivali programmi. 1952. aastal asustatud filmifestival on üks vanimaid maailmas ja kestab sel aastal 31. juulist 17. augustini.

“Free Range” mängufilmi festivalituur on filmi siiani viinud kolmele kontinendile — Euroopasse, Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse. Nüüd jõuab film lisaks Austraaliale ka Aasiasse Jeruusalemma rahvusvahelisele filmifestivalile. Festival toimub 10.-19. juulini.

Suviste festivaliosaluste seas on lisaks ka Karlovy Vary rahvusvahelise filmifestivali programm “Another view” (4.-12. juuli 2014) ning Serbia rahvusvahelise filmifestivali “Palic” programm “Parallels and Encounters” (19.-25. juuli 2014). Palici filmifestivalile sõidab esmakordselt filmi esindama naispeaosatäitja Jaanika Arum.

“Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest” alustas oma festivalituuri maineka Berliini filmifestivali huvitavamate ja omapärasemate filmide kõrvalprogrammis, Foorum. Sealt edasi oli filmi vastu festivalihuvi suur. Film on nüüdseks linastunud juba kahekümnel rahuvsvahelisel festivalil ja pälvinud kolm auhinda.

Veiko Õunpuu “Free Range/ Ballaad maailma heakskiitmisest” on lugu algajast kirjanikust, kes oma tüdruksõbra raseduse tõttu peab väga kiiresti otsustama oma koha üle ühiskonnas. Kui uudis teda tabab, on ta just äsja vallandatud oma töökohalt ajalehe juures ja kavatseb täielikult pühenduda kirjandusele. Kuidas elada nii, et hiljem poleks piinavalt valus mõttetult raisatud elu pärast, jäädes samal ajal härrasmeheks? Millised üleüldse on ühe inimese moraalsed kohustused?

Filmi stsenaristid on Veiko Õunpuu ja Robert Kurvitz, produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnik Jaagup Roomet ja kostüümikunstnik Jaanus Vahtra. Osades: Lauri Lagle, Jaanika Arum, Laura Peterson, Roman Baskin, Peeter Volkonski, Meelis Rämmeld, Rita Raave jt. Filmi tootjafirma on Homeless Bob Production, ning rahvusvaheline müügiagent on LevelK Taanist.