Vendadest said õed! "Matrixi" filmide teinegi režissöör teatas soovahetusest: mind ähvardati tabloidis paljastada!

 (2)
Andy (nüüd Lilly) Wachowski ja õde Lana Wachowski
Andy (nüüd Lilly) Wachowski ja õde Lana Wachowski Foto: FRED PROUSER, REUTERS

The Wachowski Brothersina ehk Vendade Wachowskitena filmimaailmas terve rea hittfilmidega, sealhulgas "Matrixi" saagaga laineid löönud režissöörideduo teinegi pool ehk noorem vend Andy Wachowski teatas soovahetusest. Kolme aasta eest tegi sama vanem vend Larry, kes nüüd elab Lana Wachowskina.

48-aastane Andy Wachowski, kes nüüd kannab eesnime Lilly, teatas avalikult oma otsusest pärast seda, kui briti suurim tabloid The Daily Mail ähvardas teda tema tahte vastaselt paljastada, kirjutab Windy City Times.

"Teadsin, et pean ühel hetkel sellest teatama. Kui oled transsooline inimene, siis on seda päris raske varjata. Tahtsin ja vajasin natuke aega, et ennast mugavamalt tunda, kuid paraku ei lastud mul ise selleks aega valida," rääkis Wachowski, kes kinnitas, et elab praeguseks hetkeks juba täielikult naisena.

Nüüdseks nime all "The Wachowskis" filme tegevad 48-aastane Lilly ja 50-aastane Lana on lisaks "Matrixi" filmidele veel terve rea paljukiidetud filmide autorid - teiste seas on nende käe alt tulnud linateosed "Pilveatlas", "Speed Racer" ja "Jupiteri tõus".