Vene meediagigant paneb "Litsidele" käpa peale

 (50)
Vene meediagigant paneb "Litsidele" käpa peale
Pressimateralid

Eesti kõrgeima rahvusvahelise reitinguga telesari „Litsid“ on murdmas end ülisuurtele turgudele. Alles hiljuti kõlas uudis sellest, kuidas Berliini filmifestivalil käivad läbirääkimised Hiina levitajaga, nüüd aga on haare muutunud veelgi laiemaks: „Litside“ vastu tunneb huvi maailma suurim venekeelne meediakontsern, mis varustab programmiga mitte üksnes endise Nõukogude Liidu alasid, vaid ka mitmeid idabloki riike. Sarja produtsent Tuuli Roosma sõnul soovib gigant endale „Litside“ eksklusiivse esitusõiguse kogu venekeelses maailmas.

Sarja autor Mart Sander seevastu leiab, et uudisel võib olla kaks otsa. „Oleme ausad – seriaal sõdib paljuski Vene ametliku ajalookäsitluse vastu,“ ütleb ta. „Näiteks läks see Ukrainas eetrisse siis, kui seal kõik vene sarjad ära keelati. Võib-olla tahavad nad selle ära osta, et keegi seda tulevikus ei näeks? Nii vägevale karule oleks see käkitegu.“

Saabuvatel Eesti Filmi- ja Teleauhindadel kandideerib „Litsid“ kolmes kategoorias: parim telesari, parim naisnäitleja (Merle Palmiste) ning parim stsenarist (Mart Sander). Merle Palmiste on proua Kuke sügava ja eluterve huumoriga vürtsitatud rolli eest juba saanud parima naisnäitleja preemia Kroonika Meelelahutusauhindadelt.