VIDEO: Kuidas sai tüdruk tänavalt endale kandva rolli uues linateoses? Tutvume filmis "Must alpinist" näitlejadebüüti tegeva Hanna Martinsoniga

 (5)

Alates 27. novembrist jõuab kinodesse Urmas Eero Liivi müstiline noortedraama "Must alpinist", mis põhineb nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel Siberis. Filmis teevad kaasa Priit Pius, Liis Lass, Rait Õunpuu ning oma näitlejabüüdiga üllatav Hanna Martinson.

Eelneva näitlemistaustata Hanna Martinson sattus linateosesse läbi castingute, kuhu kutsus teda Margus Karu. Kuigi Hanna teadis koheselt, et on pakkumisega nõus, võttis ta endale siiski natukene mõtlemisaega.

Castingul anti näitlejaks püüdlevale Hannale kätte pikk tegelaskuju kirjeldav tekst ja neiul tuli filmi režissööri ees roll lahti mõtestada. "Ma sain aru, et mõnes mõttes on ta minuga veidike sarnane. Mitte küll palju, aga eks näideldes tuleb teha palju asju ka enda pealt."

"Ma polnud küll välimuselt see õige tüpaaž, aga vestluse käigus ilmnes see särts või säde, mida Urmas Eero otsis," rääkis Hanna Publikule antud intervjuus, et pärast kohtumist aimas Urmas Eero Liiv koheselt, et on ilmselt leidnud sobiliku osatäitja enda filmi.

Vaata Publiku videot, et tutvuda lähemalt Hannaga. Muuseas saad teada, millised olid neiu jaoks kõige raskemad hetked karmis Siberi olustikus toimunud võtetel ning mida ta seal enda kohta õppis!