Eerik-Niiles Kross Kõue mõisa müügist: otsustasin müüa aja, närvide ja raha säästmiseks!

 (34)
Uues Kroonika kodu-eris!
Eerik-Niiles Kross ja abikaasa Mary Jordan-Kross
Eerik-Niiles Kross ja abikaasa Mary Jordan-KrossFoto: Priit Simson

Reformierakondlane ja ettevõtja Eerik-Niiles Kross (51) avaldab lõpuks, miks ta pani müüki Kõue mõisa hinnaga 3,8 miljonit eurot. Kross tunnistab, et tal on kahju loobuda kohast, kuhu ta on kümme aastat emotsioone ja energiat panustanud.

"Otsustasin mõisa müüa aja, närvide ja raha säästmiseks. Mu abikaasal Mary Krossil (49) on käsil mitu suurt projekti ja tal ei ole piisavalt aega mõisa majandamisega tegeleda," selgitab Eerik-Niiles. "Olen valija soovil taas Riigikogus. Eestis poliitikuna mingitki ärilaadset tegevust harrastada on kahjuks vastunäidustatud. Iga maksuvõla saamine esiuudiseks muutub pikapeale tüütavaks ja kahjustab ettevõtet."

Eerik-Niiles Kross Ja Kõue Mõis Foto: Tanel Meos
Seotud lood:

Krossi sõnul ei ole mõisa taastamine ja käigushoidmine tema perele olnud äri, pigem kogukonda toetav projekt ja panus ajaloopärandi säilitamisse. "Loodan, et leidub keegi, kel on parem positsioon asja edasi ajada ja keda Eesti Rahvusringhääling ses asjas pidevalt ei koti."

Kõue Mõis Foto: Kõue mõis

Eerik-Niilese sõnul tuleb elus teha muutusi ja end materiaalsest vabastada – et oleks vabadust vaimsega tegeleda. Samas on tal rahu südames, sest üks imeline koht on hävingust päästetud ja püsib ilmselt mitusada aastat veel.

Kross ise elab Tallinnas, sest mõisast ehk Triigi külast linna tööle käimine rööviks liiga palju aega.