FOTO | Kuidas see võimalik on? Neeme Raud on karantiini jooksul täiesti pruuniks päevitunud

 (5)
Neeme Raud koeraga Max
Neeme Raud koeraga MaxFoto: Priit Simson

"Minu kontor on Tallinnas, rõdul!" ütleb ajakirjanik Neeme Raud (50), kes on isolatsioonis olles oma Tallinna kesklinnakodu rõdul päevitunud pruuniks nagu Tai päikese all. Neeme (pildil rõdul) töötab päevas läbi neli suurimat Ameerika ajalehte ja Eesti lehed, valmistab ette Kuku raadio saadet, kirjutab artikleid ning jalutab 10 kilomeetrit.

"Elus peab olema plaan, mida olen järginud viis aastat – palju tööd ja palju liikumist," ütleb Neeme. "Erinevalt riikidest, kus olukord on väga halb, on Eesti asustushõredust arvestades võimalik liikuda teistega kokku puutumata, ent teekond tuleb siiski tähelepanelikult paika panna, et kontakte vältida."

Erakogu

Neeme Moskva, Itaalia ja New Yorgi sõbrad käivad väljas eriloaga. Seejuures ei ole tema 75aastane kolleeg New Yorgis välja saanud poolteist kuud. "Kaks elanikku tema majas on koroonaviirusesse surnud. Püüan temaga suheldes hoida ta meeleolu, sest pidevad kiirabisireenid ja vaid halvad ­uudised muserdavad."

Neeme, kes valmistub ERRi Moskva korrespondendi Anton Aleksejeviga tegema dokfilmi Krimmist, tänab saatust, et jäi eriolukorraks Eestisse. "Kriisi vaibudes üritan müüa maha New Yorgi korteri, sest Eestis on kõige parem."