Head uudised! Marko Asmer on taastumas koroonaviirusest

Värskest Kroonikast!
MARKO ASMER
MARKO ASMERFoto: Arno Saar, Õhtuleht

Jaapanis Jüri Vipsiga Super Formula vormelisarja testisõitudel käinud endisel võidusõitjal Marko Asmeril (35) diagnoositi märtsi lõpus Eestis koroonaviirus. Õnneks pole Marko tervislik seisund halvenenud, ta on nende väheste hulgas, kes juba tervenevad.

"Jaa, mina tulen ilusti välja," kinnitab Marko kodukarantiinis olles. "Kõigile teistele soovin kõike head – püsige kodus ja terved!"

Marko täheldas endal algul vaid väikest köha. Ka kõik muud sümptomid, nagu endine vormelisõitja on öelnud, viitasid tavalisele tatitõvele. Palavikku tal polnud.

Vipsi mentor ja mänedžer Marko Asmer saabus Jaapanist Eestisse 26. märtsil ning andis perearsti saatekirjaga koroonaproovi päev hiljem – positiivne tulemus selgus omakorda järgmiseks päevaks. Asmer teavitas sellest kohe ka Super Formula sarja korraldajaid, kes pidid juba järgmisel nädalal tegema kaks uut testipäeva. Need jäeti ära, kuid mitte Asmeri pärast, vaid Jaapani valitsuse korralduse tõttu. See oli seotud Mie prefektuuris suurenenud koroonajuhtumite arvuga.