Jüri Arraku aastakümneid Ameerikas elanud poeg naaseb Eestisse elama!

 (3)
Jüri Arraku aastakümneid Ameerikas elanud poeg naaseb Eestisse elama!
Viktor Burkivski

Augusti teises pooles Tallinna Linnagaleriis oma joonistuste näituse "Roheline tuli" avanud maestro Jüri Arrak (82) rõõmustas iseäranis ühe külalise üle. Kõrges eas kunstniku näituse avamisele saabus ka tema Ameerikas elav poeg Arno Arrak (56).

"Arno kolis Ameerikasse 90ndate alguses," seletab Jüri. "Esiti läks 1989 Kanadasse. Ta tegeleb samuti maalimisega ning lisaks klaverite remondiga – nende lakipinna restaureerimisega."

Arno harrastab nn meditatiivset maastikumaali. Ta on käinud kodumaal paar-kolm kord aastas, sel aastal saabub ta siia veel jõule veetma. Jüri rõõmustab, et juba järgmisel kevadel naaseb poeg lõplikult Eestisse.

"Ütlesin talle, et ma saan juba oktoobris 83 ja kaua ma ikka tuksun. Hea, kui oleks keegi, kellele ateljee ja kunstitööd pärandada. Mu teine poeg kahjuks suri traagiliselt," räägib Jüri. 2006. aastal toimunud õnnetust poeg Jaaniga on tal siiani valus meenutada. Poeg põles sisse BMW maasturisse – ta jäi salongi magama nii, et autol oli soojendus sees. Halbade asjaolude kokkulangevuse tõttu süttis lõpuks auto…

Jüri ja Arno veedavad praegu koos veel mitu septembrinädalat. Jüri Arraku näitus jääb avatuks 20. oktoobrini.