Keda valida Tel Avivi Saara Kadaku asemikuks?!

 (41)
Max Factor Look of the Year 2008 Viru Keskuses, CARMEN KASS.
Max Factor Look of the Year 2008 Viru Keskuses, CARMEN KASS.Foto: kristjan lepp, Ajakirjade Kirjastus

Ilmselt painas hitiautor Stig Rästa ja Eesti Laulu värske peaprodutsendi Tomi Rahula tiimi kahtlus, kas eesti valijad on ikka küpsed valima parimat laulu, kui seda esitab Rootsist tulnud täht.

Sest nii Rootsi Sahlene kui ka temast paar aastat hiljem Rootsi Sandra olid Eurovisioonile pääsu võitnud välismaise žürii punktidega. Tomi Rahula tegi targu viimsel hetkel kavala käigu – palgates taas kord appi väljamaalaste žürii. Enamasti toimibki ju rusikareegel – tahad õiget tulemust, koosta õige žürii! Aga seekord läks üle noatera. Žüriiks olid küll komplekteeritud ülekaalukalt USA ja Lääne-Euroopa esindajad, kes eelduspäraselt Rootsi kvaliteeti paremini hinnata mõikavad. Sekka ei Vene-maad ega ühtegi teist endise NSV Liidu vennas(slaavi)vabariikide esindajat, kelle maitse järgi olnuks kindlasti rohkem Uku Suviste oma laulu ja esitusega…!

Eesti publikule Rootsi Victori omase-maks mängimiseks oli leitud väga hea sürpriistrikk – paariks lavasekundiks-noodiks rootslase õla tagant ilmuv näosaatest valitsevaks publikumagnet-tüdrukuks tõusnud näitlejanna Saara Kadak.

Eestis toimib-maksab Saara Kadak "Eesti oma tüdruku" ekvivalendina, aga kellega saavutada sama efekt Tel Avivi laval kogu Euroopa publiku ees? Kroonika juurdlev toimetus vaagis kandidaate ja pakub: Saara asemikuna Tel Avivi rahvus-vahelisel areenil võiks Victori õla tagant ilmuda Carmen Kass! Eesti ilu maailma viinud kauba-märk.