Kes on süüdi? Urmas Sõõrumaa väidab, et parkis valesti teiste autode tõttu

 (37)
KOV Tegus Tallinn ja Savisaare valimisliit valimispidu 15.10.2017
KOV Tegus Tallinn ja Savisaare valimisliit valimispidu 15.10.2017Foto: Andres Putting

Eesti spordi au ja südametunnistuse valvur, Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa (58) vitsutas hiljuti verbaalselt dopingupatuseid Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu, kuid väidetavalt patustas eelmisel pühapäeval pisut isegi. Pealtnägija sõnul veetis Sõõrumaa koos tütrega Kalamaja restoranis Ülo ligi tunnikese einestades, olles enne seda parkimisreegleid rikkunud – jätnud oma valge Mercedes-Benz sedaani parkimist keelava märgi alla seisma, ohutuled sisse lülitanud ning sättinud tütre Ülos istuma nõnda, et too näeks, kui parkimiskontrolör autole läheneb.

„Ma ei parkinud, vaid peatusin, mis on kaks eri asja,” seletab Sõõrumaa. Ärimehe ja EOK presidendi sõnul on peatumine parkimiskeelu märgi all kuni 5 minutit igati seaduslik tegevus: „Ma viibisin sees kõigest 10 kuni 15 minutit ja käisin sel ajal ka auto juures jälgimas, et see kedagi ei segaks. Samuti palusin tütrel jälgida, et auto kellelegi ette ei jääks – mitte et kedagi ei tuleks.“

Sõõrumaal on kahju, et pealtnägija tema ja teisi pargitud autosid ei jäädvustanud, sest tema peatumine keelumärgi all oli tingitud teiste parkijate lohakusest. „Tegelikult seisis pool minu autot lubatud parkimisalas ja teine pool mitte. Pidin auto nii sättima, sest teised autoomanikud olid enda masinad poolpõigiti parkinud.”

Kellel suusad, kellel rattad risti.