Kiika kodukaunidust: suurärimees Paul Oberschneider müüb häärberit!

 (5)
Kinnisvarafirma Ober-Haus asutaja Paul Oberschneider esitleb oma Eesti kogemusel põhinevat äriraamatut „Miks müüa takosid Aafrikas?
Kinnisvarafirma Ober-Haus asutaja Paul Oberschneider esitleb oma Eesti kogemusel põhinevat äriraamatut „Miks müüa takosid Aafrikas?Foto: Karli Saul

Eesti juurtega suurärimees, täna peamiselt Suurbritannias elav Paul Oberschneider, kes just tähistas 60. sünnipäeva, on müüki pannud oma uhke häärberi Kadioru luigetiigi vahetus läheduses – 303ruutmeetrise üldpinnaga ajaloolise maja saab osta ei vähem ega rohkem kui 800 000 euro eest!

„Mul ei ole kahju seda müüa. Aeg on edasi liikunud,“ ütleb Paul, kelle ärid on teda aina rohkem sidunud Inglismaaga.

18. sajandil elasid selles majas lossiteenijad ja erinevad ametimehed. Esialgsed hooned hävinesid enamikus tulekahjus ja vundamendile rajati 19. sajandil uued majad. „Hiljem ehitati need ümber suvitusvilladeks. Näiteks 1933. aasta ajalehekuulutuses pakuti sealses majas suveks üürile kaks-kolm tuba,“ räägib maakler Juuli Sadrak.

Oberschneideril tegemist jagub – ta tõmbas Londonis käima investeeringute haldusettevõtte, mis otsib koostööpartnereid ja pakkumisi, et investeerida erainvestorite vahendeid Ühendkuningriiki ja Põhja-Iirimaale!

Häärberisse saad kiigata SIIT