Kitarrivirtuoos Raul Ukareda suudles paavsti sõrmust

 (8)
Kitarrivirtuoos Raul Ukareda suudles paavsti sõrmust
Foto: Madis Kallas

Ehkki paavst Franciscuse (81) visiit Eestisse kestis vaid napilt mõne tunni, võttis pühamehe võõrustamise korraldamine aega pool aastat. Muide, seejuures oli katoliiklasest kitarristi ja Augusti-bluusi ühe korraldaja Raul Ukareda (47) ülesandeks tagada missa veatu tehniline pool.

„Vatikani meeskond, lätlased ja leedukad ütlesid meile mitu korda, et kuidas küll nii väike meeskond nii vägeva asja ära on teinud,“ seletab Raul Kroonikale. „Jättes kõrvale riigipoolse toimkonna Välisministeeriumist ja politseist, oli peakorraldajaid kokku ehk kümmekond. Et mul on festivali korralduse kogemus olemas ja suuresti sarnaneski ka see üritus festivali korraldamisega, siis minu ülesandeks oli tagada hea heli, lavad, telgid.“

Vatikani tiimil oli heli suhtes ainuke nõudmine – et sõna peab olema missa ajal hästi kuulda! Ukareda on varemgi paavsti missal viibinud, kuid see oli esmakordne kõike lähedalt näha, ka paavsti:
„Meie korraldustiimil oli paavstiga väike kohtumine, kus ta meiega paar sõna vahetas. Sain ka tema sõrmust suudelda.“

Altari kujundas ja ehitas meie oma katolikuusku kunstnik Mari-Liis Bassovskaja. „Ainus nõue oli paavsti toolile, mis pidi olema kindla kõrgusega, kuid see sarnanes tavalise tooli kõrgusele. Ei midagi erilist seega,“ ütleb Ukareda.

Loe lähemalt värskest Kroonikast!