KLÕPS | 9 hümni vabadusele ja üks internetile: Jürgen Ligi tähelepanu läks muusikalt nutimaailma

 (7)
Eesti Vabariigi eelarve kolmas lugemine Riigikogus
Eesti Vabariigi eelarve kolmas lugemine RiigikogusFoto: Priit Simson

Interneti-maailm ei neela endasse ainult mudilasi ja teismelisi nende vanemate meelehärmiks! Samal ajal, kui kõigi pilgud olid Jõulujazzi avaüritusel Alexela Kontserdimajas kinnistunud ainiti lavale – ettekandel oli uudisteos „9 hümni vabadusele“ –, jämmis Riigikogu liige Jürgen Ligi (59) telefonis täiesti omas maailmas.

VIPtsoonis mugavalt toolisügavusse vajunud Ligi, kelle paremal käel istus riigikogulane Andres Herkel ja vasemal Riigikogu esimees Eiki Nestor abikaasaga, oli ainuke saalis, kes lavalt voogavale sekundeeris omapoolse valgusmüraga parterist.

Oli siis Reformierakonna aseesimehel kiire töömeilidele vastamisega või miskit muud pakilist käsil? Jürgen lubab visata pilgu ülesvõttele, kuid unustab meenutamast, mis teda kontserdil unustamiseni haaras. Teada on, et Ligi on aktiivne Facebooki kasutaja… Aga „9 hümni vabadusele“ ühendas endas üheksat eriilmelist eesti jazz-heliloojat, kelle loodud üheksast teosest iga osa sümboliseerib üht olulist sündmust või persooni Eesti Vabariigi ajaloos ja on teenäitajaks eestlase südamesse – nagu valguskiir parteris…

Jõulujazz 2018, 9 hümni vabadusele, Jürgen Ligi Foto: Karli Saul