KLÕPS | Palju õnne! Rain Rosimannus on nüüd vanaisa


EV101 melu Estonia kontserdisaalis
Foto: Tiit Blaat

"Esialgu mingeid olulisi füüsilisi muutusi enda juures ei ole märganud," muigab Rain Rosimannus (50). Reformierakonna halliks kardinaliks nimetatud Rain Rosimannusest sai vanaisa Berta Lisetile, kelle isa Rasmus (26) on Raini vanem poeg esimesest abielust enne Keit Pentus-Rosimannust (43).

"Ega neid uue tiitli teadjaid esialgu väga palju ei ole," ütleb Rain, kes sai vanaisaks seitse kuud tagasi. "Need, kes teavad, tunduvad olevat minu tiitli muutusest rohkem üllatunud kui ma ise. Kui oled 50, mu isa on 75 ja poeg 25, siis võib ju eeldada…"

Milline taadu Rain Rosimannus on? Eesti suurima hooldekodude keti omanik ütleb, et talle meeldib italian family tüüpi perekond, kus kõik põlvkonnad on risti-põiki kõigi elus omal viisil osalised.

"Praegu on ikkagi ema tema maailma kese, aga mina sõidutasin pisikese preili sünnitusmajast koju ja kolmandast elukuust alates olen üritanud vähemalt kord nädalas talle pealinna söögikohti tutvustada ja teda kohaliku bakterioloogiaga harjutada."

Berta Lisetist on saanud Tallinna vanalinna Noorte Kultuuri­klubi (NoKu) stammkunde. Seal einetab Rain sageli koos Rasmuse ja tolle elukaaslase, Berta Liseti ema Gerdaga.

Foto: erakogu