Kristjan Jõekalda avastas Jaapanis, et jälestab sealseid vetsupotte: see on vastik, kui survepesu kannikate vahele lastakse!

 (50)
MASSI SULANDUMISEKS püüdis Kristjan jaapani turisti sarnaselt riietuda.
MASSI SULANDUMISEKS püüdis Kristjan jaapani turisti sarnaselt riietuda.Erakogu

Maa, kust tõuseb päike, on reisihimulisi telemehi Teet Margnat (47) ja Kristjan Jõekaldat (48) alati ahvatlenud. Möödunud kevadel, kui kirsipuud õitsesid, lisasid nad oma "portfooliosse" Jaapani. Risti ja põiki läbi saareriigi seigeldes ahmisid nad iidset kultuuri ja kõige moodsamat ühiskonda, millest valmis kuulsa reisisarja "Kaks kanget" uus peatükk: Jaapan.

Hommik hotellis. Väljas on rõõmus kevadilm, Kristjan istub erinevate pepu­pesu­­režiimidega tualetipotil, käed põlvedel, ja on unine. "See on vastik, kui survepesu kannikate vahele lastakse. Ja see tuul. Mina olen nii vana mees küll, et mäletada Tallinnas sõitnud punaste istmetega vanu tramme, mida keegi oli oma istumisega ära soojendanud. Mul hakkas seal trammis vastik, nagu hakkab mul eelsoojendatud prill-laual istudes vastik. Mulle ei meeldi see! Ma võin potil niisama istuda. Mulle ei meeldi, et pott minu eest mõtleb ja toimetab. Kõik tehislik, kõike annab masin: sööki, jooki, suppi, sigarette, peseb keha. Kõik on moderniseeritud. Meenutab Legolandi – neoonvärviline ja moodne, kuubikuline, väga minimalistlik."

Loe põnevat reisijuttu värskest Kroonikast!