Kuu traagilisest päevast: Kõmmari juhtumis kuulatakse üle tunnistajaid, Kosmikute tulevik on lahtine

 (10)
Kuu traagilisest päevast: Kõmmari juhtumis kuulatakse üle tunnistajaid, Kosmikute tulevik on lahtine
Foto: Ilmar Saabas

19. augustil möödub kuu ansambli Kosmikud bassimehe Raivo „Kõmmari“ Rätte surmast. Peretüli käigus elu kaotanud Kõmmari kriminaalasi on jätkuvalt uurimises.

Sellest, mis juhtus, liigub erinevaid versioone – ühe kohaselt sõitnud Kõmmari eksabikaasa Palmi Rätte (40) uus elukaaslane, 27aastane noormees Kõmmarile enesekaitseks otsa. Teise versiooni kohaselt oli Kõmmari hüpanud kord ise auto ette ja taha, et sellega ei saaks minema sõita – kuni sai surmava löögi…

„Läbi on viidud terve rida menetlustoiminguid, sealhulgas ka erinevate tunnistajate ülekuulamisi,“ ütleb Kristina Kostina Põhja Ringkonnaprokuratuurist. „Kuna kohtueelne menetlus pole veel lõpule viidud ja tõendite kogumine jätkub, ei ole hetkel võimalik menetlusandmeid avalikustada.“

Raivo hukkus 19. juulil Nõmmel, kui jäi kodumaja ees auto alla. Ehkki prokuratuur taotles roolisolija vahistamist, leidis kohus, et see pole vajalik ja ta võib eeluurimise ajal vabaduses viibida.

Kõmmari tuhk sängitati mulda 10. augustil. Kas Kosmikud jätkavad, on vara öelda. „Me pole sellele mõelda jõudnud,“ ütleb trummar Kristo Rajasaare.