Maire Aunaste ja "Öö TV" naaseb ekraanile!


Maire Aunaste
Maire AunasteFoto: Sven Arbet

Kuue aasta eest televisioonist lahkudes ja poliitikasse, riigikogusse suundudes öeldi Maire Aunastele (66) telejuhtide poolt otse välja, et tagasiteed tal enam pole. Neile, kes on telelegendist puudust tundnud, on aga hea teada anda, et just Maire Aunaste on üks kahekümnest saatejuhist, kes asub 28. augustil ETVs juhtima saadet "Öö TV".

Küsimuse peale, millist Mairet teleekraanile on oodata, vastab Maire: "Öeldakse, et mida vanemaks inimene saab, seda rohkem iseendaks ta muutub. Mõned lähevad vanaduses järjest kurjemaks, teised leebemaks. Ma ei mõtle, kuidas paistan teles, eriti hetkel, kui räägin siiralt ja ausalt. Irooniat, väljanaermist ja sarkasmi võiks saatejuht harrastada aga vaid iseenda peal ja seda olen ka teinud. Teravaid nalju teen küll nendega, kes minu huumorit juba tunnevad."

Aunaste nendib, et kahtlemata on intrigeeriv teha telesaadet koos 20 saatejuhiga ja seda läbi öö. Igal saatejuhil on intervjuuks aega pool tundi. Kuigi Aunaste on televisioonis töötanud 26 aastat, teeb ta alati korraliku ettevalmistuse, sest teisiti välja ei vea.

Pikemalt teleekraanile tagasi Maire ei ihka. "Aga need üksikud saated, mida mulle on pakutud, on justkui meeldiv vaheldus ja samuti olen tänulik usalduse eest," ütleb Maire.