Maire Aunaste on leidnud vahva viisi, kuidas lisaraha teenida

 (14)
Maire Aunaste.
Maire Aunaste.Foto: Priit Simson

Omal ajal hästi tehtu võib hiljemgi osutuda sissetuleku­allikaks. Näiteks on endine teletäht ja Riigikogu liige Maire Aunaste (65) viimasel ajal lisanud mitmesugustele üritustele särtsu suhtemänguga "Reisile sinuga", mis talle kunagi ETVs tohutu populaarsuse tõi. Maire on mängu korraldanud Erinevate Tubade Klubis Tallinnas ja Haapsalu Nostalgiapäevadel. Haapsalus mängu näinud poliitik Kadri Simson kiitis Mairele, et "Reisile sinuga" vaataks tema hea meelega uuesti ka telerist!

"Reisile sinuga" jõudmine 1993. aastal ETV ekraanile oli juhus. "Ma nägin Soome TVst "Napakymppi't" ja ütlesin toonasele ETV juhile Hagi Šeinile, et sooviksin sellist saadet ETVs juhtida," meenutab Maire. Toonane programmi sisseostja Anne Kirsipuu ostiski saate litsentsi, saade sai nimeks "Reisile sinuga" (paremal kaader saatest) ja tollal ETVst lahkumise äärel olnud Mairet ei lastud kuhugi.

Anne Kirsipuu on teletrendidega siiani hästi kursis – praegu vahendab ta endistesse Nõukogude Liidu riikidesse üleilmse tele- ja filmiproduktsioonigigandi FremantleMedia toodangut.

"Klassikalised mängušõud, mis sünnivad stuudios ja mida vahepeal aastaid väga palju ei näidatud, on naasmas," kinnitab Kirsipuu. "Näiteks Ameerika telekanalil ABC jookseb selliseid viisteist. Kanal tõusis reitingutega nendel õhtutel liidriks. Eestis on sellistest saadetest eetris "Rooside sõda" ja "Kuldvillak". Ma usun küll, ­et ka "Reisile sinuga" võiks uuesti hästi töötada."

"Aasta lõpus on mul veel vabu päevi, et firmapidusid lustlikumaks teha," ütleb Maire. Oktoobri lõpus kutsub ta kõiki huvilisi reisimängu Erinevate Tubade Klubisse.