Mis siis tegelikult juhtus? Priit Leito surma varjutab saladuseloor

Värskest Kroonikast!
Priit Leito
Priit LeitoFoto: Rauno Volmar

Sellest on möödunud juba peaaegu kaks kuud, kuid endiselt on selgusetu, mis põhjusel suri 21. märtsi ennelõunal Kesklinna politseijaoskonna arestikambris TV3 juht Priit Leito. Siiani on avaldatud vaid, et 45aastane Priit Leito lahkus terviserikke tagajärjel.

„Ekspertiisitulemused surma põhjuste kohta ei ole veel laekunud, kuid detailset põhjust ei saa politsei igal juhul avaldada, sest nende puhul on tegemist eriliigiliste isikuandmetega,“ ütleb Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) pressiesindaja Kristjan Lukk. „PPA sisekontrollibüroo alustas 26. märtsil distsiplinaarmenetlust, et kontrollida arestimaja ametnike tegevust kinnipeetava jälgimisel. Ka see menetlus pole veel lõppenud.”

Mis põhjusel on juurdlus nii kaua viibinud, Lukk ei vasta.

20. märtsi lõunal tabasid politseinikud joobes Priit Leito sõidukiroolist Endla tänaval ning tuvastasid tal lausa kriminaalse joobe, mis algab 1,5 promillist. Vahetult pärast kinnipidamiskambrisse toimetamist kutsus politsei Leitole kiirabi, sest välisel vaatlusel paistis olevat vajalik tema tervist põhjalikumalt kontrollida. Meedikute hinnangul ei vajanud Leito tol hetkel haiglaravi, kuid järgmisel päeval ta kinnipidamiskambris suri…