Presidendi kõne tiivustas kunstnikku

 (13)
Toivo Freeman Pildi taies Kersti Kaljulaidist
Toivo Freeman Pildi taies Kersti KaljulaidistFoto: erakogu

Mis võiks olla kunstniku jaoks tiivustavam kui kirev argielu ja poliitsündmused, mis oma eklektilisusega loomingule aina ainest pakuvad. Nii innustus Toivo Freeman Pilt (38) president Kersti Kaljulaidi (48) novembri alul peetud kõnest, mille põhjal lõi ta julge ja sensuaalse kollaaži (pildil). Kaljulaid arutles oma kõnes muu hulgas teemal, milliseks võivad tulevikus kujuneda inimsuhted, aga ka seksuaalsuhete üle robotitega!

“Asi on piiri peal ja piiridest ma üle ei lähe,” sõnab kunstnik. Sama ruttu kui Pildi pilt valmis, leidis see ka omaniku! Kaljulaid robotite keskel müüdi ära ühe päevaga ja nüüd uuritakse Pildilt, millal saab soetada kordusteost.

“Saan öelda, et mu töö jäi Eestisse ja tõenäoliselt saab seda avalikus ruumis ka näha. Kellegi koju seinale see ei läinud,” sõnab Toivo. Kui palju kollaaž maksis, sellel Toivo täpsemalt ei peatu: “Olen oma teoste hinnad paika saanud. On ostjaid, kellele kitš ja glämm meeldib. Mu tööde hinnad jäävad 2000 ja 5000 euro vahele. Kaljulaidist sündinud teose hind jääb sinna teise otsa.”

Loe lähemalt värskest Kroonikast!

Toivo Freeman Pilt Foto: erakogu