President võõrustas peol karistatud netilaimajat

 (42)
Literaat Mart Soidro ja pr Carol Merzin
Literaat Mart Soidro ja pr Carol MerzinFoto: Rauno Volmar

Oma vabariigi aastapäevavastuvõtu kõnes taunis president Kersti Kaljulaid (49) iseäranis internetikiusamist ja anonüümseid laimajaid kommentaariumides. Samas oli tema ballikülaliste hiulgas literaat Mart Soidro (55), kellele Harju Maakohus määras aastal 2010 internetis anonüümselt laimu levitamise eest lausa 3000 euro suuruse rahatrahvi!

Nii nagu väitsid hiljuti mitu erakonda, et nemad ei jõua kõikidele oma liikmetele taustakontrolli teha, viitab sellele ka Presidendi Kantselei.

Mart Soidro ohvriks oli kümmekond aastat tagasi loomakaitsja Heiki Valner, keda Soidro kutsus tapjaks, röövliks ja vägistajaks, kes on suure osa elust vanglas veetnud.

"Mina sain oma karistuse kätte ning mul on tänase päevani väga häbi," tunnistab Soidro. Ka presidendi kõne küberkiusamisest ja laimamisest läks Soidrole väga hinge. Vastuvõtule oli ta kutsutud ka juba eelmisel aastal, kui me riik tähistas 100. sünnipäeva Eesti Rahva Muuseumis – ikka teenete eest Eesti kultuuris.

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe tänab tähelepanu juhtimise eest. „Taustauuringu kohta nii palju, et karistusregistrist kõikide kutsutute tausta tõesti ei kontrollita,“ tunnistab Linnamäe.