Tegija jõuab! Multitalent Mart Sander väntas valmis uue filmi

 (1)
Mart Sanderi uue telesarja „Litside“ esitlus
Mart Sanderi uue telesarja „Litside“ esitlusFoto: Karli Saul

Multitalent Mart Sanderil (51) on valminud uus linateos prantsuskeelse pealkirjaga "Pas devant les domestiques" ehk "Mitte teenijate ees!". Filmi peaosas särab Mardi kõrval Kadri Rämmeld (42), kes just äsja Kroonika korraldataval Eesti meelelahutusauhindade galal pärjati parima teleseriaali-näitlejanna tiitliga.

Sander seletab, et pas devant les domestiques öeldi vanasti inglise kõrgklassi peredes, kui õhtusöögi käigus taheti omavahel saladusi rääkida, aga teenijad sagisid ümberringi. Filmi tegevus toimubki ühe õhtusöögi ajal – lord ja leedi on päranduse lootuses mõrvanud oma rikka sugulase, kammerteener aga hakkab midagi aimama. See pole Kadril ja Mardil esimene kord ekraanil koos olla, kakskümmend aastat tagasi mängisid nad koos lühifilmis "Kuradi­tosin", hiljem on nad kohtunud ka "Kättemaksukontori" võtte­platsil.

Sanderi sõnul ootab filmi turnee mööda erinevaid filmifestivale. Tema mullu valminud film "Tegelikult", mille peaosas särab Jekaterina Novosjolova, on valitud enam kui kahekümne filmifestivali võistlusprogrammi ning sai äsja festivalil Short Film Factory viienda võidudiplomi.