Tegija jõuab! Peapiiskop Urmas Viilma võttis suveks endale ka teise töökoha

 (5)
Urmas Viilma, kodu
Urmas Viilma, koduFoto: Karli Saul

Väike seiklus koos peapiiskopiga! Augusti algul Muhu saarele ja Saaremaale minejatel on võimalik osa saada Urmas Viilma (46) ekskursioonist saarte vanadesse kirikutesse.

"Mõte toetada kohalikke kirikuid ja Eesti siseturismi tekkis vestluses hea sõbra Tiit Pruuliga. Ta hakkas sõnasabast kinni, kui ütlesin, et võiksin suvemuhulasena anda väikese omapoolse panuse Eestimaa vanimate kirikute ja nendes peituva ajatu, tänapäeva inimese jaoks kohati varjatuks jääva pärandi ja lugude tutvustamisel," räägib Urmas.

Peapiiskopi sõnul on Muhumaal ja Saaremaal 800 aastat kristlikku kultuuripärandit, mida tavaliselt minnakse Euroopasse otsima. Ta lisab, et plaan on käia läbi Saare maakonna vanimad ja põnevaimad kirikud ning avada sümbolite, piltide ja raidkivide taga peidus olevad sõnumid ja lood. Pühakodade reis algusega Tallinnast maksab 99 eurot.

Urmas on oma perega olnud Vahtraste külas asuvas maakodus mai algusest ega kujutavat enam hästi ette sügisel pealinna naasmist. "Esimene asi, mida märkasime, kui juuni keskel Tallinnas käisime, oli see, kui kärarikas on isegi suvine kesklinn. Seda, et kõrv võiks kuulda täielikku vaikust, linnas ei koge. Muhumaal on see aga igapäevane normaalsus," lausub Urmas.