Tiina Kangro elu pärast Riigikogu: endine rahvasaadik tegeleb nüüd põneva äriga Portugalis!

 (6)
Hooldajate Liidu asutamine
Foto: Priit Simson

Samal ajal, kui Maire Aunaste (66) on pärast rahvasaadikuameti mahapanemist pihtinud, et Eestis on tal keeruline pensioniga hakkama saada, on tema endine kolleeg Riigikogust ja ajakirjanik Tiina Kangro (58) sujuvalt hakkama saanud.

Viimasel ajal veedab Kangro üha rohkem aega oma teises kodus Portugalis, Coimbra piirkonnas Porto lähistel. Eestisse satub ta üha vähem, kuid siis seoses oma uue äriga MilVi­n­hos – Kangro asus vahendama Eestisse Portugali veine. "Valmistasime seda ette 4-5 aastat, enne kui ettevõttega alustasime. Seega tegelikut väga läbimõeldud ja suure ettevalmistusega projekt. Praegu toome maale 200 erinevat veini, aga vein pole ainult alkohol, vaid ka ajalugu ja kultuur," sõnab Kangro, kes toimetab jätkuvalt ka ajakirja Puutepunkt ja on tegev Eesti Hooldajate Liidus.

Erakogu

Kangro Coimbro piirkonna kodus on pea aastaringselt 20 ja enam soojakraadi, ainult talvel on enam vihmaperioode. Kangro on varem Kroonikale öelnud, et ostis sinna maja aastate eest hinnaga, mida küsiti siin Lasnamäe korteri eest.

Samuti Portugalis, ­teispool mägesid on end sisse seadmas ka Maire Aunaste, kes loodab järgmisel sügisel sinna talvituma jääda – tema maja on kohaliku meistrimehe abiga aknad-uksed ette saanud.