Tubli! Keskkoolihariduse eest hurjutada saanud endine minister Repinski teeb rekordkiirusel bakakraadi

 (12)
Martin Repinski talupidajate keskliidu kongressil
Martin Repinski talupidajate keskliidu kongressil Foto: Rauno Volmar

Poolteist aastat tagasi jõudis Martin Repinski (31) olla 18 päeva maaeluministri ametipostil, kui tal tuli skandaalide tõttu tagasi astuda. Muu hulgas heideti talle ette, et tal puudub kõrgharidus, bakalaureusekraad. Repinski on vähemalt seda viga nüüd parandamas, ta lõpetab Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori kahe ja poole aastaga!

„Läksin 2016. aasta sügisel õppima finantsärijuhtimist,“ seletab Repinski. „Tundsin, et tahan majanduslikku haridust, ja mõistsin, et see on asi, mis mind tõeliselt huvitab. Minu otsust kinnitas ka üks Urmas Sõõrumaa intervjuu, mida ma lugema sattusin ja kus ta soovitas neile, kes õppida tahavad, õppida finantsjuhtimist.“

Konjus kitsetalu pidav Repinski peaks bakalaureu-seõpingutele punkti panema 2019. aasta detsembris, kuid, nagu öeldud, läbib tema õpingud kiirendatud korras. „Koormus on suur, kuid ma tulen toime. Kevadel oli mul õppekavas 12-13 ainet, millest tänaseks on järele jäänud seitse. Teistes on eksamid sooritatud. Sügiseks jääb kaks ainet ja lõputöö kirjutamine. Siis on tehtud,“ ütleb Martin.