Armastuse hääbumine või karmid reeglid? Tõeline põhjus, miks Elizabeth ll ei jaga kunagi abikaasaga voodit

 (4)
Armastuse hääbumine või karmid reeglid? Tõeline põhjus, miks Elizabeth ll ei jaga kunagi abikaasaga voodit
Scanpix

Kuninganna Elizabeth ll ja tema abikaasa prints Philipi suhe on pealtnäha üks tugevamaid läbi kuningliku ajaloo. Siiski selgus, et 72 aastat abielus olnud paar ei maga pea kunagi ühes magamistoas. Miks?

Pärast abiellumist kolisid kuninganna ja prints Clarance House'i, kus suure magamistoa asemel tehti neile omavahel ühendatud kaks tuba. Leedi Pamela Hicks, kes on Philipi nõbu, avalikustas kuninganna elust rääkivas autobiograafias, et selline korraldus ongi omane Inglismaa kõrgklassile.

"Sa ei taha, et keegi sind segaks norskamise või jalgadega segaks," selgitas leedi. Siiski tõdes ta, et mõnikord otsustatakse ka öö koos veeta. "Siis, kui sa tunned end mugavalt võite jagada tuba. On väga tore, et saad alati valida."

Kuninganna ja prints on alati järginud ka kuninglikku tava, mille järgi ei tohi nad suudelda või käest kinni hoida avalikus kohas. Ekspert Myka Meier kinnitas ajalehele Express, et selle kohta pole kindlat reeglit ning iga paar saab ise valida, kas nad soovivad õrnutseda kaamerate ees.