Ausalt ja otse: prints William teab täpselt, mida tunneks kui üks lastest oleks homoseksuaalne

 (10)
Ausalt ja otse: prints William teab täpselt, mida tunneks kui üks lastest oleks homoseksuaalne
Foto: Scanpix

Suurbritannia kuninglik pere on seni oma ajaloolistele traditsioonidele ja tõekspidamistele truult kindlaks jäänud ja eeskujuks olnud. Nüüd tuli prints Williamil vastata otsekohesele küsimusele, millelega ta suurepäraselt hakkama sai.

Prints William külastas kodututele LGBT inimestele mõeldud heategevuslikku üritust, kus seisis silmitsi otsekohese küsimusega. Nimelt sooviti teada, kuidas prints reageeriks kui üks tema lasteks osutuks homoseksuaalseks, vahendab Telegraph.

Prints tõdes, et on abikaasa Kate Middletoniga sellest juba rääkinud. Kindel on, et lastel oleks jätkuvalt isa igakülgne tugi olemas. "Minule sobiks. Ma toetan iga otsust, mida nad teevad."

Ainukese probleemina nägi hertsog oma pere staatusest tulenevat avalikkuse reaktsiooni. "Vanemana panevad mind muretsema kõik need takistused, kurjad sõnad, tagakiusamine ja diskrimineerimine, mis tulla võivad. See on see, mis mind veidi muretsema paneb."

William rõhutas, et see ongi just see, mille nimel kogu ühiskond tööd peaks tegema. "See on meie kõigi peal, et aidata seda parandada ja see minevikku jätta ning mitte naasta."