Draama Diana lähisugulaste hulgas: printsessi vend jätab kuus last pärandusest ilma ja teeb skandaalse valiku?

 (9)
Draama Diana lähisugulaste hulgas: printsessi vend jätab kuus last pärandusest ilma ja teeb skandaalse valiku?
Scanpix

Varalahkunud printsess Diana noorem vend Earl Spencer on elu jooksul olnud lausa kolm korda abielus ning tal on seitse last. Rikkal mehel on omajagu vara, mida oma järeltulijate vahel jagada ning tuleb välja, et ta on juba oma valiku teinud.

Earl Spencerile kuulub Althorpis asuv suur perekonna häärber, kuhu lähedusse on maetud ka printsess Diana. Igal aastal külastab maja üle 20 000 külalise, neist vähemalt pool käivad seal printsessi mälestamas.

Tuleb välja, et seitsme lapse isa tahab üüratu maja jätta hoopis ainult ühele lapsele. Arvatavasti on selle omanik tulevikus Viscount Louis Spencer, kes on 25-aastane lootustandev näitleja. Selline otsus on aga kaunis kummaline, sest Viscountil on kolm vanemat õde, kes võiksid olla ka potensiaalsed häärberi pärijad.

Selline otsus on aga tekitanud juba palju kõmu, sest paljude printsess Diana fännide arvates peaks 21. sajandil olema tütred ja pojad võrdselt tähtsad. Ka kuninglikus perekonnas muudeti 2011. aastal seadust, mille järgi on troonijärjekorras poisid ja tüdrukud samaväärsed.

Earl aga sellega ei nõustu. "Kuidas see on õiglasem, et ma valin vanima lapse, mitte vanima poja? Kõik, mis te pakute, on ka ju ebaõiglane valimine," ütles kõmuline mees.

Spenceri vanim laps Kitty on 28-aastane, noorim järeltulija on seitsmeaastane Charlotte.