Koroonaviirus sundis kuninganna Buckinghami lossist lahkuma: Elizabeth II ja prints Philip suunatakse karantiini


Koroonaviirus sundis kuninganna Buckinghami lossist lahkuma: Elizabeth II ja prints Philip suunatakse karantiini
Foto: Scanpix

93-aastane kuninganna Elizabeth II viidi Buckinghami lossist koos abikaasaga karantiini.

Kõrgeausus viidi koos 98-aastase abikaasaga Windsori lossi peitu, et olukorra halvenedes nad Sandringhami lossi viirusest eemale viia, vahendab Fox News.

"Tema tervis on väga hea, kuid peeti parimaks ta teise kohta viia. Paljud tema töötajatest on viiruse tõttu paanikas," selgitab lossi töötaja.

Lossis viibides puutuks kuninganna paratamatult kokku paljude võõrastega, mistõttu on paratamatult oluline ta Buckinghamist veidikeseks eemale viia. "Lossis käib pidevalt külalisi, poliitikuid üle terve maailma jne. Kuinganna on seal paljudega kohtunud. Nüüd on tal vaid mõned nädalad oma 94. sünnipäevani ning nõunikud usuvad, et nüüd peaks ta Windsori viima."

Võrreldes teiste lossidega on Buckinghamis kõige rohkem töötajaid, mistõttu on seal viibimine kordades ohtlikum. Seni pole meeskonnas veel ühtegi koroonaviirust diagnoositud.

"Tulevaste üritustega seonduv otsustatakse jooksvalt ja koostöös spetsialistidega," on lossi esindaja tulevaid suursündmusi kommenteerinud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!