Kuninganna Elizabeth avalikustab kroonimispäeva saladuse, mida ta miljonite eest 65 aastat saladuses hoidis

 (14)
Kuninganna Elizabeth avalikustab kroonimispäeva saladuse, mida ta miljonite eest 65 aastat saladuses hoidis
Scanpi/AFP

Kuninganna Elizabeth II rääkis esimest korda avalikult oma kroonimispäevast. Monarh tõdes, et teda Westministeri kirikusse pidulikule tseremooniale sõidutanud kaarik oli äärmiselt ebameeldiv ja tema kroonidel olid teatud "ebamugavused", vahendab Mirror.

Haruldases intervjuus BBC-le rääkis kuninganna pikemalt enda kroonimispäevast ja tunnistas, et see päev oli tema jaoks üsna ebamugav kogemus.

Pea 65 aastat hiljem tunnistas ta, et teda tseremooniale sõidutanud ametlik kuldne tõld oli kohutav: "Vedrustus oli kohe naha all, pole väga mugav."

"Kroonidel on teatud ebamugavused, aga siiski on nad päris tähtsad asjad," tunnistas ta.

Elizabeth oli vaid 27-aastane, kui ta krooniti kuningannaks 2. juunil aastal 1953. Tseremooniat vaatasid pealt miljonid inimesed üle kogu maailma.

Intervjuus räägib kuninganna samuti seda, et ta mäletab, kuidas tema isa troonile asus: "Ma olen pealt näinud ühte kroonimistseremooniat ja teisel olnud krooni saajaks, see on üsna tähelepanuväärne."

Monarh andis intervjuu BBC-le tähistamaks oma peagi täituvat 65 aastat troonile asumisest.

Äärmiselt ebamugav tõld, millega Elizabeth II tundide kaupa kroonimispäeval sõitis võeti kasutusele aastal 1760. Seda on kasutatud kõikide Briti monarhide kroonimistseremooniatel alates George IV-st.