Kuninganna eluga ei riskita? Elizabeth ll ei pruugigi kunagi tööle naasta


Kuninganna eluga ei riskita? Elizabeth ll ei pruugigi kunagi tööle naasta
Scanpix

Juba pea kaks kuud Windsori lossis veetnud kuninganna Elizabeth ll ja tema abikaasa prints Philip on juba nii kõrges vanuses, et koroonaviirusega nakatumine võib olla neile eluohtlik. Seetõttu spekuleeritakse Briti meedias, et armastatud monarh ei pruugigi kunagi täielikult töökohustuste juurde naasta.

Kuninglik ekspert Andrew Morton spekuleerib, et arvatavasti on kuninganna tühistanud kõik oma kohtumised vähemalt sügiseni. Kuid kindlam oleks 94-aastasel Elizabethil naasta tööle alles pärast vaktsiini loomist.

Eksperdi arvates võime kuningannat näha lähitulevikus ainult televisiooni vahendusel või videoklippides. "See on kohutavalt kurb, aga ma ei näe, et kuninganna naaseks oma tööle," tunnistab Morton.

"COVID-19 viirus ei lähe ära nii pea ning see on meiega veel kuid või isegi aastaid. See oleks kuninganna jaoks liiga riskantne, kui ta hakkaks inimestega regulaarselt kohtuma," arvab ta.

98-aastane Philip on praeguseks juba pensionil, kuid tema põdurale tervisele võib surmav viirus olla eriti ohtlik. Märtsis teatati, et nende poeg prints Charles on nakatunud koroonaviirusesse, kuid õnneks tervenes tulevane kuningas vaid nädalaga.