Kuninglikku etiketti rängalt rikkunud Michelle Obama põhjendas oma viga

 (34)
Michelle Obama kulmud
Michelle Obama kulmudFoto: JEWEL SAMAD, AFP

Vahetult pärast presidendiks valimist sõitis Barack Obama 2009. aastal Suurbritanniasse, et tutvuda ka kuninganna Elizabeth ll-ga. Eile välja tulnud elulooraamatus räägib Michelle Obama sellest, miks ta kuningannaga kohtudes protokolli rikkus.

Nimelt pani toonane USA esimene leedi käe ümber kuninganna, mis tol ajal maailma pressi poolt halva valguse alla pandi. Nimelt on inimestel keelatud katsuda kuningannat, kui ta selleks pole ise soovi avaldanud, näiteks käteldes.

Kuid proua Obama avalikustas, et tegelikult valutasid mõlema naise jalad kõrgetest kontsadest ning tänu sellele said nad mõneks hetkeks ka väga lähedaseks.

Obama meenutab raamatus, et lühike Elizabeth küsis tema käest, kui pikk ta on ja siis uuris, et kas ka tema jalad valutavad. "Kuninganna vaatas minu musti Jimmy Choo kingi ja raputas pead," meenutab Michelle.

"Ma tunnistasin talle, et mu jalad valutavad ja tema ütles, et ka tema omad valutavad," lisas ta. Naised hakkasid omavahel naerma ja Michelle pani käe ümber kuninganna. "Ma ei teadnud sel hetkel, et ma teen midagi, mida loetakse hulluks möödapanekuks."