Liigne risk pole mõistlik! Rootsi kuningaperele seati tervise kaitseks konkreetsed eeskirjad


Liigne risk pole mõistlik! Rootsi kuningaperele seati tervise kaitseks konkreetsed eeskirjad
Foto: Scanpix

Rootsi kuningas Carl Gustav võttis hiljuti sõna seoses koroonaviiruse ja sellega kaasnevate muudatustega. Selgub, et elukorraldus ei jää samaks isegi kuningaperel mitte.

Kuningas võttis sõna erakorralisel kohtumisel, kuhu oli oodatud ka printsess Victoria. Ometi võeti aga veidi enne kohtumist tema nimi osalejate seast ära, vahendab Iltalehti.

Kuninglike kõneisik Margareta Thogren selgitab, et printsessi puudumisel oli väga konkreetne ja loogiline selgitus. "See on koroonaviiruse tõttu. Kroonprintsess ja kuningas ei tohiks olla samal üritusel samaaegselt. Sellega vähendame riski, et mõlemad haigusesse korraga nakatuda võivad."

Oma kõnes rõhutas kuningas, et oluline on võimalusel kaaslastest pigem eemale hoida, et sellega üksteise tervist hoida. Ometi leiab Rootsi kuningas olukorras ka positiivset. "Keerulised olukorrad annavad võimalusi. Saame näidata oma parimat külge. Olukorra tõsidust ei tohi alahinnata, kuid oluline on säilitada ka positiivne mõtlemine, lootus ja enesekindlus."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!