Meghan pole kuninganna ehtekarbi kallal sugugi ainus! Loe, milliseid Elizabethi juveele on läbi aastate kandnud Kate

 (2)
Hertsoginna Catherine ja kuninganna Elizabeth
Hertsoginna Catherine ja kuninganna Elizabeth Foto: Phil Noble, REUTERS

Kuninganna Elizabeth II võttis möödunud neljapäeval Loode-Inglismaale siirdudes kaasa kuningliku perekonna värskeima liikme — hertsoginna Meghani ning tähelepanelikumad silmad täheldasid kaunitari kõrvas pärlkõrvarõngaid, mis pärit kuninganna ehtekarbist. Tuleb välja, et kõnealune juveelikogu pakub huvi mitmetele kuningliku pere liikmetele ja enim on selle kallal käinud hertsoginna Catherine, kirjutab ajakiri People.

Kuningliku perepea kadestamisväärne ehtekarp on arusaadavatel põhjustel igasugustest perekonna aaretest tulvil ja pole sugugi harv juhus, et sellest karbist laenatakse ametlike visiitide tarbeks hinnalisi kaunistusi, millega avalikkuse ees särada — hertsoginna Catherine kandis näiteks 2016. aastal lausa kahel korral nii kuninganna teemant- kui pärlkõrvarõngaid, samuti laenas ta 2015. aastal korraga kolme ehet, millest üks oli äärmiselt hinnaline pärl- ja teemanttiaara, mis kuulus kunagi kuninganna emale ja pärineb eelmise sajandi algusest. Kõige esimene reliikvia, mis Kate kuninganna ehtekarbist laenas, oli aga õrn Cartieri tiaara, mida naine kandis 2011.aastal oma pulmapäeval.

Selle aasta alguses linastunud paljastavas dokumentaalis "The Coronation" (eesti k "Kroonimine" toim.) selgub aga, et Elizabeth ise pole sugugi eriline ehete fänn. "On palju inimesi, kes omistavad palju väärtust sellele, mida nende juveelikogu sisaldab. Inimesena on kuninganna Elizabethil aga igasugustest kehakaunistustest täiesti ükskõik," kinnitas dokumentaali tarbeks kuningannaga vestelnud toimetaja Alastair Bruce. "Millesse ta aga väga tõsiselt suhtub, on perejuveelide kultuuriline ja sümboolne väärtus, mille kaitsja ja valvuri rolli ta täidab. Kuid ta ei imetle ega paita oma ehteid mingeil juhul samamoodi näiteks nagu Elizabeth Taylor!"