Mitte tavaline ämma-minia suhe: miks kartis Elizabeth ll printsess Dianat?

 (3)
Mitte tavaline ämma-minia suhe: miks kartis Elizabeth ll printsess Dianat?
Scanpix

Kuigi võib arvata, et kuninganna Elizabeth ll kummardavad ja kardavad ka tema sugulased, siis tuleb välja, et tema minial, printsess Dianal oli oma ämmaga väga teistsugune suhe. Nimelt arvatakse, et prints Charles'i varalahkunud naine oskas kuningannat isegi manipuleerida.

Nimelt oli Dianal taskus kaks trumpi, mis olid tema pojad William ja Harry, kellest esimene peaks olema tulevane kuningas. Enne ema surma olid pojad aga Dianaga väga lähedased ning ema poolt lihtsasti mõjutatavad. Seetõttu kartis Elizabeth, et Diana pöörab tulevase troonipärija ja avalikuse poolt armastatud väikevenna Charlesi ja tema vastu.

Seetõttu oli Dianal suurem sõnaõigus ka pärast tema ja Charlesi suhte purunemist, kui oli näiteks Sarah Fergusonil, kui tema läks lahku prints Andrewst. Charles üritas oma eksnaisele panna keelu peale, et ta ei saaks ühelegi tähtsale kuninglikule üritusele või riiklikule õhtusöögile. Kuid Elizabeth kartis oma endist miniat nii palju, et kui Diana soovis, siis ta oli alati üritustele lubatud.