Norra kroonprints Haakon ja printsess Mette-Marit külastavad aprillis Eestit

 (7)
Norra kroonprints Haakon ja printsess Mette-Marit külastavad aprillis Eestit
Foto: Jonathan Nackstrand, AFP

Aprillis külastavad Balti riike Norra kroonprints Haakon ja tema naine, kroonprintsess Mette-Marit. Norra kroonprintsi ja kroonprintsessi ametlik visiit Eestisse, Lätisse ja Leedusse kestab 23.–26. aprillini 2018 ja on pühendatud Balti riikide 100. sünnipäevale, teatas Norra kuningakoda.

Kroonprintsipaari külaskäik märgib Balti riikide iseseisvuse aastapäeva ning nende riikide kui liitlaste ja partnerite tähtsust Norra jaoks. Norral on Balti riikidega laialdane kahepoolne koostöö Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) raamistikus ning perspektiivis edasine areng Põhja-Balti regiooni integratsioonis ning julgeolekupoliitikas NATO kaudu. Norra ettevõtetel on kõigis kolmes riigis märkimisväärsed investeeringud ja kohalolek.

Visiitide ametlik programm nagu ka ärikohtumiste, digiteemade, kaitsepoliitika ja kultuuriteemade programm on koostamisel.

Kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit viibivad Eestis 25. - 26. aprillil olles eelnevalt külastanud Lätit 23. - 24. aprillini ning Leedut 24. - 25. aprillini, vahendab Norra saatkond.