Oh aegu ja kombeid! Loe uskumatut põhjust, miks Kate'il ja Williamil oma laste hooldusõigust pole

 (2)
Prints Louis' ristsed
Prints Louis' ristsedFoto: ROTA, CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press

Mõnevõrra üllatava faktina on viimasel ajal esile kerkinud, et ei Kate ega William (ning tulevikus ka Harry ja Meghan) pole tegelikult oma järeltulijate ametlikud hooldajad — kuningliku protokolli põhiselt kuulub laste hooldusõigus hoopis valitsevale monarhile, kelleks antud juhul on kuninganna Elizabeth II, vahendab väljaanne The Sun.

Selgub, et 300 aasta vanune seadus, mis prints George'i, printsess Charlotte'i ja pisiprints Louis'e hoopis kuninganna hoole alla määrab, kehtib kõigile kuninglikele järeltulijatele, mistõttu kuulub Elizabethi "tiiva alla" terve plejaad pisikesi kuninglikke mudilasi. Alguse sai seadus kuningas George I ajal, kes valitses Suurbritannias 18.sajandi alguses ning on alates 1717.aastast püsinud muutumatuna.

Seega, kui kuningannal peaks oma hoolealuste kasvatamise suhtes olema mingeid pretensioone, peavad kõik hertsogid ja hertsoginnad talle vastuvaidlemata kuuletuma. Õnneks ei peeta üha kaasaegsemate tavade järgi toimetavas palees selliseid arhailisi seadusi enam au sees ja kuninganna maimukeste kasvatustöösse tegelikult ei sekku.