Ohoo! Kuningliku beebi nimi on ikkagi seotud varalahkunud printsess Dianaga?


Ohoo! Kuningliku beebi nimi on ikkagi seotud varalahkunud printsess Dianaga?
Scanpix

Paljud kuninglikud eksperdid kergitasid eile kulme, kui tuli avalikuks, et prints Harry ja tema abikaasa Meghan on otsustanud panna oma esiklapsele nimeks Archie. Paljude jaoks tundus selle nimekasutus kuningliku liikme jaoks liiga lihtne või tänapäevane, kuid tuleb välja, et see võib olla seotud hoopis värske isa armastatud ema, printsess Diana sugupuuga.

On teada, et ka varalahkunud Diana oli aadlike suguvõsast ning tema esivanemate seast leiame Archibald Campbelli (Archie on lühem versioon nimest Archibald), kes oli Argyll'i üheksas krahv. Ta elas vahemikus 1629 - 1685 ning ta oli Šoti protestantlik liider. Archibald hukati, sest ta oli Rooma-Katoliku James ll vastane.

Vastsündinud kuningliku beebi, kelle täisnimi on Archie Harrison Mountbatten-Windsor, perekonnanimi on aga austusavaldus printsi vanaisale Phillipile. Nimelt tema ei tohtinud oma neljale lapsele panna oma perekonnanime ehk Mountbattenit, sest tema abikaasa, Elizabeth ll otsustas, et lapsed saavad tema perenime Windsor.

Selline otsus olevat vihastanud printsi ja ta olevat vihastades karjunud: "Ma olen lihtsalt üks kuradi amööb!". Mõned aastad hiljem mõtles kuninganna ümber, kuid Mountbatteni perekonnanime said ainult need järeltulijad, kel ei ole kuninglikku tiitlit. Kuna pisike Archie ei ole ühegi tiitliga, otsustasid Harry ja Meghan, et tema saab ka oma vanavanaisa perekonnanime.