Prints William on Harry taandumise pärast ääretult kurb: ma olen terve elu saanud panna käe oma venna ümber...

 (21)
Prints William on Harry taandumise pärast ääretult kurb: ma olen terve elu saanud panna käe oma venna ümber...
Scanpix

Sel nädalal teatasid Sussexi hertsog ja hertsoginna, et nad taanduvad kuninglikest kohustustest ning hakkavad jagama oma elu Põhja-Ameerika ja Harry kodumaa vahel. Prints Williami lähedane sõber väidab The Sunday Timesile, et ta on väga kurb, et tema ja Harry kunagine lähedane suhe on läinud hapuks.

"Ma olen saanud panna oma kätt venna ümber terve oma elu ja ma ei saa seda enam teha - me oleme eraldi isiksused," oli William väidetavalt oma sõbrale öelnud. Samuti oli vanem vend väljendanud oma frustratsiooni selle üle, et Harry pole enam osa nende tugevast tiimist.

Kuid ta olevat väljendanud lootust, et ühel päeval Sussexid mõtlevad ümber ning nad jätkavad kuninglike kohustustega.

Esmaspäeval leiab kuninganna Sandringhami kodus aset suur kriisikoosolek, kuhu peavad minema mõlemad vennad. Väidetavalt pole Harry ja William näinud üksteist juba mitu kuud, sest Sussexid viibisid kuus nädalat puhkusel ning nad jätsid suured kuninglikud jõulupühad sel aastal vahele.

Kolmapäeva õhtul avalikustatud postituse juures tunnistasid Harry ja Meghan, et on juba pikalt kaalunud seda otsust ning nad soovivad kuninglikust elust loobuda ja ise enda sissetulekut teenima hakata. Olenemata sellest jätkavad nad tööd heategevuslike fondide toetamiseks. "See on suuresti tänu teie julgustusele, et julgeme sellise muutuse ellu viia," kirjutas paar sotsiaalmeedias.