Segadus kuningakojas: kas Harry jätkab ikkagi tööd printsina?


Segadus kuningakojas: kas Harry jätkab ikkagi tööd printsina?
Scanpix

Koroonaviiruse leviku tõttu on end isoleerinud ka kuninganna Elizabeth ll ja prints Charles ning kuninglike ekspertide hinnangul on järgmistel kuudel troonil prints William, kirjutab Daily Mail.

Kuna COVID-19 viirus on peamiselt eluohtlik just kõrges eas inimestele, siis arvatavasti võtab 37-aastane prints endale rohkem kohustusi järgmistel kuudel.

Samuti muutuvad rollid ka teistel kroonitud peadel. Ekspert Nigel Cawthorne'i sõnul tõuseb printsess Beatrice monarhi nõunike hulka. Tavaliselt kuuluvad sinna kuninganna abikaasa ja troonipärimisjärjekorras esimesed neli inimest, kes on vähemalt 21-aastased. See reegel välistab selle, et Williami kolm last sinna kuuluksid.

Kriisiolukorra tõttu, kus praegusest viies nõunikust kaks peavad olema isolatsioonis ja prints Harry ning prints Andrew enam ei tööta kuningakoja heaks, saab arvatavasti tähtsate otsuste arutamisel kaasa lüüa ka viimase tütar Beatrice.

Kuid Cawthorne'i sõnul pole ka välistatud, et kuninganna või isegi William, paluvad Harryl mõelda ümber ning jääda veel mõneks ajaks kuninglikke kohustusi täitma. Hetkeseisuga lõppevad printsi volitused ära 31. märtsil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!