Südantlõhestav põhjus, miks kuninganna ei saanud jõulude eel külastada haiglas viibinud prints Philipit

 (12)
Südantlõhestav põhjus, miks kuninganna ei saanud jõulude eel külastada haiglas viibinud prints Philipit
Scanpix

Kuninganna Elizabeth ll abikaasa prints Philip pidi jõulude eel veetma mitu päeva Londonis asuvas kuningas Edward VII haiglas. Monarhi kaasa lasti jõululaupäeval küll ravile koju, kuid paljude kuningakoja jälgijate jaoks oli veider, et ükski pereliige ei käinud Philipit külastamas. Sellel on aga lihtne põhjus.

Kuninglik ekspert Victoria Arbiter ütles, et see on väga ebatõenäoline, et ükski kroonitud pea käiks üksteist haiglas külastamas, sest see oleks väga ebamugav teiste patsientide jaoks.

"Alati on erandeid, kuid põhjus peitub ikkagi arukas mõtlemisest, mitte selles, et kellelgi puuduks tundlikkus," ütles Arbiter. Loomulikult oleks situatsioon olnud teistsugune, kui oleks olnud oht, et Philip ei saa enam haiglast koju naaseda. Kuid 98-aastane prints oli seekord ravil vaid ettevaatusena ning tema elu otseselt ohus ei olnud.

"Kui kuninganna peaks teda külastama, siis turvanõuded oleksid väga häirivad," kirjeldas Arbiter, kelle arvates oleks see ülimalt stressirohke teiste patsientide ja nende perekondade jaoks. "Nad on väga privaatsed, eriti kui asi puutub tervist ning nad ei taha tekitada edasisi spekulatsioone," lisas ta.