Suur draama! Prints Philipi osalemine järgmises kuninglikus pulmas on kahtluse all, kuna ta ei salli pruudi ema silmaotsaski

 (4)
Prints Philip
Prints PhilipFoto: GARETH FULLER, AFP

Meedia on varemgi täheldanud, et kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philipi ja ta endise minia, Yorki hertsoginna Sarah Fergusoni suhted on nõnda vaenulikud, et vanahärra ei soovi naisega isegi samas seltskonnas viibida. Kuna hertsoginna on aga paraku sügisel abielluva printsess Eugenie ema, on ta kindlasti selle pulma üks aukülalistest, mis muudab ürituse Philipile äärmiselt ebameeldivaks, vahendab ajakiri People.

Printsi viha on pärit ajast, mil Yorki hertsog Andrew Fergusoniga 1986.aastal abiellus. Kui paar 1996. aastal lahutas, olevat Philip öelnud, et nende perekond vabanes väga labasest naisterahvast — Yorki hertsoginna lahkus nimelt õukonnast skandaaliga, kuna Philipi meelest rüvetas ta oma salasuhtega kuningliku pere mainet. Hiljem on Ferguson kogunud kuulsust heategevusega ja kirjutanud enda elulool põhinevaid teoseid ning lasteraamatuid.

Väidetavalt on Sarah kuninganna Elizabeth II'ga siiski suhteid säilitanud, kuna kuninganna kutsub teda näiteks igal aastal kuninglikule Royal Ascoti võiduajamisele. Kuna prints Philip jäi 2017. aastal ametlikult pensionile ja osaleb vaid neil sündmustel, mis talle huvi pakuvad, on kuninglike ekspertide sõnul vägagi võimalik, et prints selle pulmapeo vahele jätab.