Üllatus! Kuninganna surma korral pälvib Catherine just selle imelise tiitli, millel on otsene seos printsess Dianaga

 (12)
Üllatus! Kuninganna surma korral pälvib Catherine just selle imelise tiitli, millel on otsene seos printsess Dianaga
Fotokollaaž / Scanpix

Kui jõuab kätte see kurb päev, mil kuninganna Elizabeth II siit ilmast lahkub, siis saab praegune Cambridge’i hertsoginna Catherine endale uue kuningliku tiitli, vahendab The Sun.

Tõenäoliselt pärib trooni prints Charles, seega liiguvad Cambridge’i hertsog ja hertsoginna troonipärimisjärjestuses edasi.

Sellel juhul saab Kate Middletonist Walesi printsess, viimati kandis avalikult seda tiitlit Williami ema, printsess Diana. Williamist saab Walesi prints.

Soovi korral saab Catherine oma uut tiitlit kasutada, see oleks kui armas austusavaldus varalahkunud Dianale.

Hetkel on Walesi prints Charles, tehniliselt hoiab printsessi tiitlit Camilla Barker Bowles, kuid kuna avalikkus seostab tiitlit Dianaga, siis pole Camilla seda kunagi kasutada soovinud. Camilla on kasutanud Cornwalli hertsoginna tiitlit.

Seotud lood:

Traditsiooniliselt kannab Walesi printsi tiitlit troonipärija, Charles on 21. inimene, kes seda kannab. Dianast sai Walesi printsess 1981. aastal, pärast Charlesiga abiellumist.

Scanpix

Prints Harry oma vanaema surma korral uut tiitlit tõenäoliselt ei saa, kuna tema on troonipärimisjärjekorras oluliselt madalamal kohal. Temast kõrgemal on prints Williami lapsed – prints George, printsess Charlotte ja prints Louis.

Walesi printsessi tiitle anti esmakordselt 10. oktoobril 1361. aastal varasemale Kenti hertsoginna Joanile. Printsess Diana kandis tiitlit aastatel 1981-1996.