Uued tuuled! Kuninglikust elust loobunud Harry ja Meghan saavad endale tavalised perekonnanimed

 (1)
Uued tuuled! Kuninglikust elust loobunud Harry ja Meghan saavad endale tavalised perekonnanimed
Scanpix

Aasta alguses teatasid Sussexi hertsog ja hertsoginna, et nad loobuvad kuninglikest kohustustest, rahalisest toetusest ja tiitlitest. Märtsi lõpus saavad Harry ja Meghani kuninglikud volitused läbi ning neil tuleb valida endale tavalised kodanikunimed.

Abielludes sai paar pärast pulmi automaatselt ka perekonnanime Sussex, kuid ajaleht Mirror spekuleerib, et arvatvasti see nende valikuks ei jää. Nimelt on Harryl ja Meghanil tekkinud palju pahandust seoses sellega, et nad soovisid pärast tiitlitest loobumist kasutada endiselt edasi brändinime Sussex Royal. Lõpuks keelati neil seda kasutada ning arvatavasti sellepärast nad seda perekonnanime kasutusele ei võta enam.

Kuninglikud eksperdid arvavad, et kõige tõenäolisem on see, et Harry läheb tagasi oma endise perekonnanime juurde, milleks oli Wales. Seda ta kasutas koolis õppides ning hiljem ka kaitseväes teenides.

Kuid kuningliku paari ainus laps Archie sai endale sündides perekonnaime Mountbatten-Windsor, mis on kombinatsioon kuninganna Elizabeth ll ja tema abikaasa prints Philipi ametlikest nimedest.

Spekuleeritakse ka seda, et Meghan, kes on avaldanud soovi jätkata oma näitlemiskarjääriga, võtab tagasi oma neiupõlvenime Markle.