VAATA | Kas pisiprints Archie'st tuleb tõesti punapea nagu ta issi?

Vihje: Meghani esivanemate hulgas iirlased ja hollandlased!
VAATA | Kas pisiprints Archie'st tuleb tõesti punapea nagu ta issi?
Scanpix

Mitte kellelgi pole tänu prints Harry'le enam kahtluseraasugi selles osas, et punapäised mehed on kütkestavad. Ning avalikkust huvitab nüüd järjest enam, kas tema ja hertsoginna Meghani pisipojuke Archie on issi punased juuksed pärinud või mitte.

Mitmed meediaväljaanded on ära märkinud, et beebiprintsi pealage katab virsikukarva udu. Selle tõenäosust suurendab veelgi tõsiasi, et vaatamata emapoolsele tõmmule liinile jooksevad punapeade geenid Meghani suguvõssa väga mitmelt poolt sisse. Meghani isa Thomas Markle'i esivanemate hulka on kuulnud nii hollandlasi, britte kui iirlasi ning Meghani vaar-vaarema Mari Smith oli iirlanna, kes 1800ndate keskel abiellus briti soldatiga ja kolis Londonisse.

"Punapäisuse geeni kannavad endas väga paljud inimesed, kellel seda juuksevärvi ei esinegi," selgitab evolutsioonilise bioloogia professor Mark Elgar Melbourne'i ülikoolist. "Retsessiivsed alleelid võivad väga pikalt peidus olla ja siis ühtäkki eikuskilt välja "hüpata", mis on ka põhjus, miks pruunide silmadega vanematel võivad olla sinisilmsed lapsed ja pruunide juustega vanematel punapäised lapsed," sõnas professor. Ometigi on Delaware'i ülikooli evolutsioonilise bioloogia teaduri John H. McDonaldi sõnul Harry ja Meghani poja punapäisuse tõenäosus ainult 10 %. Elame-näeme!